Vishay CRCW2512750KFKEG
Res Thick Film 2512 750K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-15.68%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
750 kΩ
750 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupAC2512FK-07750KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 750kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-07750KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2512 750kOhm 5% Emboss T/R
Res Thick Film 2512 681K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-07820KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 820000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TYJ754U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 750Kohm, 7 inch reel
TE Connectivity / AMP5-1622820-6
Res Thick Film 2512 680K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Molded SMD T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 750000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 750 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 750kOhm ±100ppm/C
Resistance:750kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case / Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:500V RoHS Compliant: Yes