Vishay CRCW251211K5FKEG
Res Thick Film 2512 11.5K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-47.93%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
10,072
Authorized Distributors
5
Resistance
11.5 kΩ
11.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-1TNF1152U
Res Thick Film 2512 11.5K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-0711KL
RC Series 2512 1 W 11 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC2512FK-0712KL
Res Thick Film 2512 12K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-0711K3L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2512 11.3kOhm 1% Emboss T/R
PanasonicERJ1TNF1202U
Res Thick Film 2512 12K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U1TF1102U
Res Thick Film 2512 11K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 11500ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 11.5kOhm 1W
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:11.5kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes