Vishay CRCW12065R60JNEAIF
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet8 페이지10년 전
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+25.15%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
5.6 Ω
5.6 Ω
5.6 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-08-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC1206JR-075R6L
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8RQJ5R6V
Thick Film Chip Res, 1206, Low Ohmic 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8RQJ5R6V
Yageo GroupAC1206JR-075R6L
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-135R6L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Avnet Japan
RESISTOR;THICK FILM;5.6 OHMS;0.25 W;5%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW-IF 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 5.6Ohm ±200ppm/C
RESISTOR, 1206, 5%, 5R60; Resistance:5.6ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; External Depth:1.6mm; External Length / Height:0.55mm; External Width:3.2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:1206; Reel Quantity:5000; Series:CRCW IF