Vishay CRCW0805340RFKEA
Res Thick Film 0805 340 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet8 페이지8년 전
Datasheet8 페이지11년 전
Datasheet8 페이지13년 전
Datasheet8 페이지13년 전
element14 APAC
Newark
X-ON
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.20%
Resistance
340 Ω
340 Ω
340 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-6ENF3400V
Res Thick Film 0805 340 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07340RL
SMD Chip Resistor, 340 Ohm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0805 340 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF3300V
Res Thick Film 0805 330 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 332Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-07330RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 330Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 340ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 250 mW 340 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 340Ohm ±100ppm/C
Resistance:340Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0805340RFKEA.
RES, 340R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 340ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device