Vishay CRCW0603750KJNEA
100mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 750kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
JRH Electronics
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+15.67%
심벌풋프린트
SnapEDA
Resistance
750 kΩ
750 kΩ
750 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Res Thick Film 0603 750K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ754V
PanasonicERJ-3GEYJ824V
Res Thick Film 0603 820K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 680K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 820K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 750000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 750kOhm 0.1W 1/10W
RES SMD 750K OHM 5% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 750KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃