KOA Speer RK73B1JTTD684J
Res Thick Film 0603 680K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Farnell
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
-3.41%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Authorized Distributors
6
Resistance
680 kΩ
680 kΩ
680 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
관련 부품
Res Thick Film 0603 620KOhm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-07680KL
Res Thick Film 0603 680K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-07680KL
Res Thick Film 0603 680K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-13680KL
Res Thick Film 0603 680K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0603F680K
Res Thick Film 0603 680K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 680000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 680kOhms ±200ppm/C
Res, 680K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD684J
RES, 680K, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:680kohm; Product Range:RK73B Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100mW; Resistance Tole