Vishay CRCW060354K9FKEB
Res Thick Film 54.9K Ohm 1% 1/10W 0603 SMD
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Upverter
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
Stock
44,000
Authorized Distributors
0
Resistance
54.9 kΩ
54.9 kΩ
54.9 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-0754K9L
Res Thick Film 0603 54.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 54.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0754K9L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 54900ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0756KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 51K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 56K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 54900ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603