KOA Speer RK73H1JTTD5602F
Res Thick Film 0603 56K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
element14 APAC
TME
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-26.71%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
다운로드
Resistance
56 kΩ
56 kΩ
56 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0603FR-0756KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 56kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0756KL
Yageo GroupRC0603FR-1356KL
Res Thick Film 0603 56K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Sulfur Resistant Thick Film 0603 56k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 52.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
56 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 56000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 56K, 1%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD5602F.
0603 (1608Metric) 0603 RK73H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 56kOhms ±100ppm/C
Resistor,Thick Film Type,Chip,1608
RS APAC
RESISTOR, 56K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:56kohm; Product Range:RK73H Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; No. of Pins:2Pins; Reel Quantity:5000; Resistor Mounting:Surface Mount Device