Vishay CRCW0603220RJNEB
SMD Chip Resistor, 220 Ohm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
element14 APAC
Newark
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
43,110
Authorized Distributors
1
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ3GEYJ221V
Resistor Thick Film 0603 220 Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-S03J221V
Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 0.1W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3GEYJ241V
Res Thick Film 0603 240 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 200 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 220Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 220ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
THICK FILM RESISTOR, 220 OHM, 100mW, 5%
RES, THICK FILM, 220R, 5%, 0.1W, 0603