KOA Speer RK73B1JTTD221J
Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Newark
element14 APAC
Garrett
Jameco
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.57%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 200ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 240 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 200 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-07220RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0603JR-07220RL; 220 Ohm; 0603; 5 %; Thick Film
Yageo GroupAC0603JR-07220RL
Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-13220RL
Res Thick Film 0603 220 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 220ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
@Resistor, SMT, 0603, 220 Ohm, +/-5%,+/-200ppm,ThkFLM<CA(100
Res, 220R, 5%, 0.125W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD221J.
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.125W 1/8W 220Ohms ±200ppm/C