Vishay AZ23C3V6-G3-08
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode Array 5mA 300mW 3.6V 95Ohm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지2년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.00%
Authorized Distributors
4
Case/Package
TO-236-3
Zener Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
95 Ω
95 Ω
95 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Zener Diode Single 3V 5% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
AZ23 Series 3.3 V ±5% 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Dual Common Cathode 3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 3.3V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 1V 225mW 4.3V
설명
Zener Diode, 3.6V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional