United Chemi-Con EKMQ251VSN331MP30S
Aluminum Electrolytic Capacitor 330UF, 250V, 20%, Snap-in
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Datasheet0 페이지0년 전
United Chemi-Con
element14 APAC
Farnell
3개월간의 트렌드:
-73.44%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,700
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Screw
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
754 mΩ
603 mΩ
603 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.15 A
1.15 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
공급망
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Cornell Dubilier381LQ331M250H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 250V 330muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicEETHC2E331BA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMH251VNN331MQ30T
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C
NichiconUVR2D331MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 200V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
설명
KMQ Series 250 V 330 uF 105 °C Ø 22 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 1200mA 2000h 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
±20% 1.2A@120Hz 10mm 250V 330uF Plugin,D22xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELECT 330UF, 250V, SNAP-IN; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:250V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:30mm; Diameter:22mm; Capacitor Mounting:Panel; Lead Spacing:10mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 330UF, 250V, 20%, SNAP-IN; Capacitance:330µF; Voltage(DC):250V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; ESR:- RoHS Compliant: Yes