Texas Instruments TPS3813K33DBVR
voltage supervisor (reset IC) with programmable window watchdog 6-SOT-23 -40 to 85
Texas Instruments
Technical Drawing4 페이지1년 전
Official datasheet0 페이지0년 전
Technical Drawing4 페이지2년 전
Mouser
element14 APAC
LCSC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-50.90%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
풋프린트
3D다운로드
Authorized Distributors
4
Number of Voltages Monitored
1
Reset Timeout
20 ms
20 ms
Undervoltage Threshold
2.93 V
2.87 V
2.87 V
Overvoltage Threshold
3 V
3 V
3 V
Watchdog Timer
Yes
Yes
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
엔지니어링 리소스
관련 부품
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVR
Texas InstrumentsTPS3813J25DBVR
Texas InstrumentsTPS3813L30DBVTG4
Processor Supervisory Circuit with Window-Watchdog Timer 6-SOT-23 -40 to 85
Analog DevicesMAX6730AUTSD3+T
Single-/Dual-/Triple-Voltage µP Supervisory Circuits with Independent Watchdog Output
Analog DevicesMAX6731AUTSD3+T
Analog DevicesMAX6759UTTD3+T
Processor Supervisor 3.3V 1 Active Low/Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R
설명
Processor Supervisor 2.93V 1 Open Drain 6-Pin SOT-23 T/R / IC 2.93V SUPPLY MONITOR SOT-23-6
Power Management ICs (PMICs); TPS3813K33DBVR; TEXAS INSTRUMENTS; 6; 2.9 mm; 0 m; SOT-23
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3813K33 DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.93V; POWER ON RESET GENERATOR supervisor 3.3V 2.9mm 20ms Minimum 437mW
Processor Supervisory Ckt, 2.93V, Sot23; Threshold Voltage:2.93V; No. Of Supervisors/Monitors:1Monitors; Supply Voltage Min:2V; Supply Voltage Max:6V; Reset Type:Active-Low, Open-Drain; Digital Ic Case:Sot-23; No. Of Pins:6Pins; Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS TPS3813K33DBVR