TDK MLG1005S8N2HT000
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet13 페이지3년 전
ODG (Origin Data Global)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-8.69%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
500 mA
500 mA
500 mA
DC Resistance (DCR)
300 mΩ
250 mΩ
250 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
관련 부품
Fixed Inductor 0402 7.5nH ±3% 500mA 250mΩ 3GHz 8@100MHz
Fixed Inductor 0201 8.2nH ±3% 200mA 700mΩ 3.8GHz 5@100MHz
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 8.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
TAIYO YUDENHKQ04028N2H-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 8.2nH 3% 500MHz 8Q-Factor Ceramic 140mA 0402 Paper/Embossed T/R
설명
Inductor, 8.2Nh, 3Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk MLG1005S8N2HT000
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.0082uH 3% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.5A 0.3Ohm DCR 0402 T/R
100MHz 3GHz 1A 500mA 8@100MHz 8.2nH 300m¦¸ ¡À3% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
FIXED IND 8.2NH 500MA 300MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=8.2nH, L x W x T :
ROHS3Compliant Multilayer Active WRAPAROUND Multilayer Inductor -55C~125C 3GHz 300mOhm Max 8.2nH
FIXED IND 8.2NH 500MA 300 MOHM
500mA 8.2nH 卤3% 190m惟 0402 Inductors (SMD) ROHS