Murata LQP03TN8N2H02D
Inductor RF Chip Thin Film 8.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet0 페이지0년 전
Farnell
Future Electronics
3개월간의 트렌드:
-64.01%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Stock
61,683
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
250 mA
250 mA
250 mA
DC Resistance (DCR)
700 mΩ
700 mΩ
700 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
500 MHz
Introduction Date2010-04-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Thin Film 7.5nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHKQ0603S7N5H-T
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
TAIYO YUDENHKQ04028N2H-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 8.2nH 3% 500MHz 8Q-Factor Ceramic 140mA 0402 Paper/Embossed T/R
설명
Surface Mount High Frequency Inductor, Lqp03tn Series, 8.2 Nh, 3%, 0201 [0603 Metric], 3.6 Ghz
Thin Film Inductor, 8.2 nH, 0.7 ohm, 3.6 GHz, 250 mA, 0201 [0603 Metric], LQP03TN_02 Series
LQP Series 0201 8.2 nH ±3 % Tol. 250 mA SMT High Frequency Chip Inductor
High Frequency Inductance 700mΩ 8.2nH ±3% 250mA 6.6GHz 0.30mm 0.60 x 0.30mm 0201
INDUCTOR, 8.2NH, 0.25A, 3%, 3.6GHZ; Inductance: 8.2nH; Product Range: LQP03TN Series; DC Current Rating: 250mA; High Frequency Inductor Case: 0201 [0603 Metric]; Inductor Construction: Thin Film; DC Resistance Max: 0.7ohm; Ind