TDK MLG0603S75NJTD25
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet12 페이지3년 전
TDK
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
29,644
Authorized Distributors
2
Inductance
75 nH
75 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
50 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
3.8 Ω
3.8 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHK060382NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 70mA 0201 T/R
TAIYO YUDENHK060368NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 80mA 0201 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 5% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
설명
FIXED IND 75NH 50MA 3.8 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=75nH, L x W x T :