TDK MLG0603S68NJTD25
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet12 페이지3년 전
TDK
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
72,659
Authorized Distributors
3
Inductance
68 nH
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
100 mA
100 mA
DC Resistance (DCR)
3.5 Ω
3.5 Ω
3.5 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 MHz
300 MHz
300 MHz
관련 부품
TAIYO YUDENHK060368NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 80mA 0201 T/R
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 0.068uH 5% 300MHz 9Q-Factor Ceramic 0.1A 3.5Ohm DCR 0201 T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 180mA 1.25Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 1.2Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 180mA 920mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 0.1A 1.2Ohm DCR 0402 Automotive T/R
설명
100MHz 1.05GHz 50mA 5@100MHz 68nH 3.5¦¸ ¡À5% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
FIXED IND 68NH 50MA 3.5 OHM SMD
MLG 0201 (0603Metric) 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 68nH
Inductors for High Frequency Circuits, Multilayer Ceramic, Automotive
SMD / SMT Inductors (Coils), L=68nH, L x W x T :