TDK MLG0603S6N2HT000
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet11 페이지3년 전
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Stock
47,347
Authorized Distributors
2
Inductance
6.2 nH
6.2 nH
6.2 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
250 mA
300 mA
300 mA
DC Resistance (DCR)
550 mΩ
600 mΩ
600 mΩ
Q Factor
5
Test Frequency
100 MHz
500 MHz
500 MHz
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
관련 부품
Inductor RF Chip Thin Film 6.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 6.8nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
TAIYO YUDENHKQ0603S6N8H-T
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
설명
FIXED IND 6.2NH 250MA 550MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.2nH, L x W x T :
250mA 6.2nH 卤3% 550m惟 0201 Inductors (SMD) ROHS