TDK C3216X5R1A476M160AB
CAP CER 47UF 10V X5R 1206 / 47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet57 페이지3년 전
Datasheet19 페이지3년 전
Datasheet34 페이지4년 전
TDK
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+13.14%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
10V 47uF X5R ±20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS