TAIYO YUDEN LMK107BJ475KAHT
10V 4.7uF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
3개월간의 트렌드:
-9.88%
심벌풋프린트
3D다운로드
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
10V 4.7uF X5R 卤10% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C475K9PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3V 4.7uF X5R 0603 10%
Samsung Electro-MechanicsCL10A475KP8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 6.3 V, ± 10%, X5R, 0603 [1608 Metric]
설명
0603 4.7 uF 10 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 4.7uF 10V X5R 10% Pad SMD 0603 85C Low ESR Automotive T/R
HIGH DIELECTRIC TYPE MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
MLCC (High dielectric type) for Automotive (BODY & CHASSIS, INFOTAINMENT) Applications, 10V, 4.7 uF, ± 10 %, 0603, X5R, RoHS
Taiyo Yuden SCT
CAPACITOR, MLCC, X5R, 4.7UF, 10V, 0603, REEL, FULL REEL; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0603 ^1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X5R; Pro
Capacitor, Mlcc, X5R, 4.7Uf, 10V, 0603, Reel, Full Reel; Rango De Producto:Serie M; Capacidad:4.7Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Característica Dieléctrico:X5R; Tensión Nominal:10V; Temperatura De Trabajo Mín.:-55°C |Taiyo Yuden LMK107BJ475KAHT