Murata GRM188R61A475KE15D
10V 4.7uF X5R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet2 페이지0년 전
element14 APAC
Future Electronics
Ciiva
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+47.09%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-16
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-03-31
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
10V 4.7uF X5R 卤10% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C475K9PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3V 4.7uF X5R 0603 10%
TAIYO YUDENLMK107BJ475KA-T
Samsung Electro-MechanicsCL10A475KP8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 6.3 V, ± 10%, X5R, 0603 [1608 Metric]
설명
0603 4.7 uF 10 V ±10% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 4.7uF 10V X5R 10% Pad SMD 0603 85°C T/R / CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 1608M/0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 10V 4.7muF 卤10% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 4.7μF ±10% 10V X5R
Cap, 4.7Μf, 10V, 10%, X5R, 0603, Reel; Capacitance:4.7Μf; Voltage Rating:10V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM188R61A475KE15D