TE Connectivity FN3256H-120-35
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 120A 300VAC Terminal Block Flange Mount
Production
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet4 페이지0년 전
element14 APAC
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-23.29%
공급망
Country of OriginHungary
Introduction Date2003-07-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
FMBC LL Filter 3PH 2ST 130A 520VAC | Schurter FMBC-R91G-J312
FMBC LL Filter 3PH 2ST 100A 520VAC | Schurter FMBC-R91G-J012
Fuse Holder 3P 600V 100A Class R Fuseblock
Carling TechnologiesEA2-B0-26-690-32E-HB
Circuit Breaker; Hyd/Mag; Handle; 2P; 50/60HzLong; 90A; Box Wire Connector; Dual Legend
Carling TechnologiesEA2-B0-26-810-32E-HB
Circuit Breaker; Hyd/Mag; Handle; 2P; 50/60HzLong; 100A; BoxWire Connector; Dual Legend
ABB ControlA2N150TW-2
ABB Molded Case Circuit Breakers Tml Mag A2 Frame 150A 2 Pole 14kA Formula UL Series
설명
PWR LINE FILTER, 3 PH+NEUTRAL, 120A/520V; Current Rating: 120A; Voltage Rating: 520VAC; Filter Type: 3 Phase + Neutral Line; Filter Terminals: Terminal Block; Inductance Min: -; Capacitance: -; Leakage Current Max: 1mA; Product
Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:120A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Output Terminals:Terminal Block; Filter Terminals:Screw Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3256H-120-35
Mains filter Dimensions L x W x H: 300 x 170 x 125 mm Temperature range: -25 ... 100 °C Test voltage: 2250 VDC, 2 s Weight: 4.7 kg IEC-climate category: 25/100/21 Phases: 3-Phase Protection class: IEC/EN 60939 Protection rating: IP20 Termination type: Screw Connection Rated voltage: 520 VAC