Samtec PCIE-164-02-F-D-EMS2
Card Edge Connector, PCIe, Dual Side, 1.57 mm, 164 Contacts, Edge Mount, Straight
Production
데이터시트 및 문서
Samtec
Datasheet1 페이지8년 전
HQonline
Sager Electronics
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-39.56%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
TraceParts
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
관련 부품
PCI EXPRESS EDGE MOUNT ASSY / Conn PCI Express Card Edge F 98 POS 1mm Solder ST Edge Mount Tube
Card Edge Connector, PCIe, Dual Side, 1.57 mm, 64 Contacts, Edge Mount, Straight
Card Edge Connector, Dual Side, 1.57 mm, 36 Contacts, Edge Mount, Straight
설명
Conn PCI ExpressCard Edge SKT 164 POS 1mm Solder ST Edge Mount PCI Express® Tube
Card Edge Connector, 164 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
CARD EDGE CONN, DUAL SIDE, 164POS; Product Range: PCIE Series; No. of Contacts: 164Contacts; Card Edge / Backplane Connector Type: Card Edge; Pitch Spacing: 1mm; Gender: Receptacle; Contact Termination Type: Solder; No. of Row