Samtec PCIE-098-02-F-D-EMS2
PCI EXPRESS EDGE MOUNT ASSY / Conn PCI Express Card Edge F 98 POS 1mm Solder ST Edge Mount Tube
Production
데이터시트 및 문서
Samtec
Datasheet1 페이지8년 전
HQonline
Sager Electronics
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-9.01%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
TraceParts
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
관련 부품
Card Edge Connector, PCIe, Dual Side, 1.57 mm, 64 Contacts, Edge Mount, Straight
Card Edge Connector, Dual Side, 1.57 mm, 36 Contacts, Edge Mount, Straight
Card Edge Connector, Dual Side, 1.57 mm, 16 Contacts, Edge Mount, Straight
설명
Card Edge Connector, PCIe, Dual Side, 1.57 mm, 98 Contacts, Edge Mount, Straight
Card Edge Connector, 98 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
CARD EDGE CONN, DUAL SIDE, 98POS; Product Range: PCIE Series; No. of Contacts: 98Contacts; Card Edge / Backplane Connector Type: Card Edge; Pitch Spacing: 1mm; Gender: Receptacle; Contact Termination Type: Solder; No. of Rows:
CARD EDGE CONN, DUAL, 98POS, SOLDER; Card Edge Connector Type:Dual Side; Card Type:PCI Express 3.0; Card Thickness:1.57mm; No. of Contacts:98 Contacts; Connector Mounting:Edge Mount; Connector Body Orientation:Straight RoHS Compliant: Yes