Panasonic ERJ-14YJ1R1U
Res Thick Film 1210 1.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet0 페이지0년 전
JRH Electronics
DigiKey
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+32.97%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
15,173
Authorized Distributors
6
Resistance
1.1 Ω
1.1 Ω
1.1 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJP14J1R1U
PanasonicERJ-P14J1R2U
Res Thick Film 1210 1.2 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 1.1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-071RL
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
설명
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 1.1ohm, 7 inch reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 1.1Ohm -100/ +600ppm/C