KOA Speer RK73B2ETTD1R0J
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+11.91%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-071RL
PanasonicERJ14YJ1R0U
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14J1R0U
Res Thick Film 1210 1 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJT14J1R0U
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
RK73B 1210 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1Ohms 0.5W 1/2W
Res, 1R, 5%, 0.5W, 1210 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B2ETTD1R0J
SMD Resistor 1210 1Ω ±5% 0.5W ±200ppm/℃
Resistor, 1R, 0.5W, THICK FILM, 1210;