Panasonic EEEFC0J470AR
Panasonic EEEFC0J470AR - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Panasonic
Datasheet2 페이지10년 전
_legacy Avnet
Master Electronics
Electro Sonic
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConEMVY6R3ADA470ME55G
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20%( 5 X 5.2mm) SMD 95mA 1000h 105C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF 6.3 V DC, WG SERIES 1000H 5 (DIA.) X 5.4MM
United Chemi-ConMVY6.3VC47RME55TP
PanasonicEEV-FC0J470R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEHA0J470WR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 47muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEE-HA0J470R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2121
설명
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 5.4mm) SMD 0.095A 1000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
47uF 6.3V 71.25mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors, 6.3V, 47µF, -40¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2121
CAP, 47µF, 6.3V, RADIAL, SMD; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 6.3V; ESR: -; Product Range: -; Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 105°C; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Tempe
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 6.3V, 20%, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):6.3V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Fc Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEE-FC0J470AR
CAPACITOR, 47UF, 6.3V; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:5.4mm; Diameter:5mm; Capacitor Mounting:SMD; Lead Spacing:1.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; AC Ripple Current:95mA; External Length / Height:5.4mm; External Width:5.3mm; Frequency Tolerance:120Hz; Impedance:1.8ohm; Impedance Frequency:100kHz; Impedance Temperature:20°C; Lead Cross-section Width:0.65mm; Lead Length:2.2mm; No. of Pins:2; Operating Life Temperature:105°C; Operating Lifetime:1000h; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:C; Power Factor:0.26; Power Factor Frequency:120Hz; Power Factor Temperature:20°C; Reel Quantity:1000; Ripple Current Frequency:100kHz; Ripple Current Temperature:105°C; Tape Width:12mm; Terminal Type:PCB; Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Tolerance Temperature:20°C; Voltage Rating VDC:6.3V