Nichicon UVZ1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Nichicon SCT
TME
Future Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,772
Authorized Distributors
1
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
58 mA
54 mA
54 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
공급망
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-11-30
관련 부품
NichiconUKT1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1AKA330B
Cap Aluminum 33uF 10V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 43mA 1000 hr 85C Ammo Pack
NichiconUSW1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USW 10V 33muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
United Chemi-ConEKMG100ELL330ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
PanasonicEEAGA1A330
Panasonic EEAGA1A330 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECE-A1AKS330
Panasonic ECEA1AKS330 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
설명
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 58mA 1000h 105C Bulk
33uF 10V 卤20% 58mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
VZ Series 33 uF 10 V 105°C Ø5 x 11 mm LS=2 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap