Panasonic EEAGA1A330
Panasonic EEAGA1A330 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet9 페이지10년 전
Panasonic
JRH Electronics
Newark
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+6.76%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
27,871
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
950 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
50 mA
36 mA
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
7.0104 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicEEA-GA1A330B
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 33uF 5X7mm L/S=5.0mm Ammo Crmp
PanasonicEEA-GA1A330H
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 10V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1AKA330
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KA 10V 33muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
NichiconUSW1A330MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USW 10V 33muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
MS5 Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 33muF 10V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
설명
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 7mm) Radial 2mm 50mA 1000h 105C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 33uF, 10V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
Capacitor Alum Elec, 33Uf, 20%, 10V, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEA-GA1A330