Nichicon UPT2G121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 400V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet4 페이지3년 전
Datasheet2 페이지16년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.56%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
384
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
12000 hours
Ripple Current
660 mA
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
41.5036 mm
41.5036 mm
41.5036 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
NichiconUPTW6121MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 800mA 5000h 105C Bulk
United Chemi-ConELXS421VSN121MP30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
United Chemi-ConELXS451VSN121MP35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
NichiconUPT2W121MRD
120uF 450V 卤20% 770mA@120Hz Plugin,D22xL42mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConELXS451VSN121MP30S
Cap Aluminum 120uF 450V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 810mA 5000h 105C Bulk
설명
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 660mA 5000h 105C Bulk
120uF 400V 卤20% 660mA@120Hz Plugin,D16xL41.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PT Series 120 uF 400V 105°C Ø16 x 40mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elect, 120Uf, 400V, 20%, Radial; Capacitance:120Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPT2G121MHD