Nichicon UCY2G121MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 120muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.44%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
17,433
Authorized Distributors
6
Capacitance
120 µF
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
950 mA
860 mA
860 mA
Height - Seated (Max)
41.5036 mm
41.5036 mm
41.5036 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2012-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
KYOCERA AVXUCY2E121MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 250V 120muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKXJ421ELL121MM40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
NichiconUCY2W121MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 450V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKXJ451ELL121MM40S
120uF 450V ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUCYW6121MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXJ401EBC121ML40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
설명
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 950mA 12000h 105C Automotive Bulk
120uF 400V 卤20% 950mA@120Hz Plugin,D16xL41.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount