Nichicon UBT2A331MHD
330uF 100V 79m惟 卤20% 895mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Nichicon SCT
Future Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
79 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
10000 hours
Ripple Current
895 mA
895 mA
Height - Seated (Max)
33.5026 mm
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
United Chemi-ConEGXE101ELL331MLN3S
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20%( 16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1790mA 5000h 125C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXV101ELL331ML30S
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 1790mA 5000h 105°C Bulk
NichiconUBT1K331MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC2A331
Cap Aluminum 330uF 100V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1520mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC2A331S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEU-FC2A331SB
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1420mA 5000h 105°C Ammo Pack
설명
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
BT Series 300uF 100V 125°C Ø16x31.5 mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
High Temperature Range, For Industrial equipment(125degC) Lead Type, 330 μ F, 100 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL