Nichicon TVX1A102MCD
VX Series 1000 uF 10 V 85°C Ø10 x 21 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지7년 전
TME
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Arrow Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,062
Authorized Distributors
0
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
332 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
640 mA
570 mA
Height - Seated (Max)
관련 부품
PanasonicECA-1AHG102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA1AM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1AM102B
Cap Aluminum 1000uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 630mA 2000h 85°C Ammo Pack
United Chemi-ConESMG100ELL102MJC5S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF, 10V, 20%, RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Cornell DubilierSK102M010ST
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 0.25 Ohm 630mA 2000h 85C Standard
설명
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 21mm) Axial 640mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000Uf, 10V, 20%, Axial; Capacitance:1000Μf; Voltage Rating:10V; Product Range:vx Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:axial Leaded; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Esr:-Rohs Compliant: Yes