United Chemi-Con ESMG100ELL102MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitor 1000UF, 10V, 20%, Radial
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
United Chemi-Con
Datasheet3 페이지4년 전
IHS
element14 APAC
Electro Sonic
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.12%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
38,000
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
650 mA
630 mA
630 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.4874 mm
13.4874 mm
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
관련 부품
NichiconUVK1A102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-HD1A102B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1AHG102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA1AM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 650mA 2000h 85°C Bulk
1000uF 10V ±20% 650mA@120Hz Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:1000µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5mm; ESR:-RoHS Compliant: Yes