Nichicon PCS1A680MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.03 Ohm 2100mA 5000h 105C Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet2 페이지3년 전
Datasheet2 페이지4년 전
Datasheet2 페이지9년 전
3개월간의 트렌드:
-2.04%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
51,458
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
28 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
2.1 A
2.31 A
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Panasonic10SVPS68M
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (6.3 X 5.9mm) SMD 0.03 Ohm 2200mA 5000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 68uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.03 Ohm 2200mA 5000h 105C Automotive T/R
Panasonic4SVPS68M
Cap Aluminum Polymer 68uF 4VDC 20%( 5 X 5.9mm) SMD 0.03 Ohm 1970mA 5000h 105C T/R
KYOCERA AVXRFS1A680MCN1GS
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 5.7mm) SMD 0.03 Ohm 2000mA 2000h 105C T/R
Wurth Elektronik875105242008
WCAP-PSLP Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 68muF 10V
United Chemi-ConHHXB500ARA680MHA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Aluminum (solid Polymer)
설명
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 68UF 10VDC POLYMER 5000H 5(DIA.)X6MM, CS SERIES
68µF 10V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 5000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2121
10V 68uF Polymer 卤20% 30m惟@100kHz 2.1A@100kHz SMD,D5xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.03Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCS1A680MCL1GS