Nichicon PCS1C680MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 68uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.03 Ohm 2200mA 5000h 105C Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
3개월간의 트렌드:
-54.86%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Panasonic10SVPS68M
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (6.3 X 5.9mm) SMD 0.03 Ohm 2200mA 5000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.03 Ohm 2100mA 5000h 105C Automotive T/R
Panasonic4SVPS68M
Cap Aluminum Polymer 68uF 4VDC 20%( 5 X 5.9mm) SMD 0.03 Ohm 1970mA 5000h 105C T/R
United Chemi-ConHHXB500ARA680MHA0G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Aluminum (solid Polymer)
Cap Aluminum Polymer 68uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.028 Ohm 2390mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXRFS1A680MCN1GS
Cap Aluminum Polymer 68uF 10VDC 20% (5 X 5.7mm) SMD 0.03 Ohm 2000mA 2000h 105C T/R
설명
PCS Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 68muF 16V
68UF 16V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, CS SERIES 5000H 6.3(DIA.)X6MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2626
CS Series 16 v 68 uf 6.3x6mm 105'c Low Impedance SMD Polymer Electrolytic
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 16V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:68Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.03Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCS1C680MCL1GS