Nichicon LGU1H153MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 50V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TME
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+87.51%
Stock
22,558
Authorized Distributors
6
Capacitance
15 mF
15 mF
15 mF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
22 mΩ
22 mΩ
Ripple Current
4.77 A
4.8 A
4.8 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
51.9938 mm
51.9938 mm
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cornell DubilierSLPX153M035C9P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier380LX153M035J052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 35V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLLS1V153MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 35V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX153M050A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 50V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
NichiconLGU1V153MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
NichiconLGU1V153MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 35V 15000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 15000uF 50V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 4770mA 3000h 105C Bulk
Capacitor: electrolytic; SNAP-IN; 15000uF; 50V; -40+105 deg.C; 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Through Hole Mount
卤20% 4.77A@120Hz 10mm 50V 15000uF Plugin,D35xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS