Cornell Dubilier 380LX153M035J052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 35V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-24.58%
Stock
26,191
Authorized Distributors
6
Capacitance
15 mF
15 mF
15 mF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
36 mΩ
35 mΩ
35 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
5.6 A
4.77 A
4.77 A
Height - Seated (Max)
51.9938 mm
50.0126 mm
50.0126 mm
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cornell DubilierSLPX153M025C7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell DubilierSLPX153M035E7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 35V 15000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell DubilierSLPX153M025A9P3
Cap Aluminum Lytic 15000uF 25V 20% (22 X 50mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 4210mA 3000h 85C
PanasonicECO-S1EA153CA
Cap Aluminum 15000uF 25V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.036 Ohm 3600mA 3000h 105°C Bulk
NichiconLLS1E153MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Through Hole Mount
NichiconLLS1V153MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 35V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
설명
Cap Aluminum Lytic 15000uF 35V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.036 Ohm 5600mA 3000h 85C
380LX Series 15000 uF 35 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, 15000 UF, 35 WVDC, 44 VDC, +/- 20%, J05, -40 C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 35V 15000uF (25X50)
Aluminum Electrolytic Capacitor 15000Uf 35V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 380Lx; Capacidad:15000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:25Mm; Resistencia Esr:0.036Ohm; Altura:50Mm |Cornell Dubilier 380LX153M035J052