Murata XRCGB16M000FXN01R0
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 16MHz Nom
IHS
Datasheet2 페이지4년 전
Ciiva
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-36.44%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
72,394
Authorized Distributors
6
Frequency
16 MHz
16 MHz
Frequency Tolerance
0.004 %
0.004 %
Frequency Stability
Load Capacitance
8 pF
8 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ω
200 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
공급망
Country of OriginJapan
Introduction Date2018-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
CAP CHIP TYPE CRYSTAL RESONATOR by LIQUID TIGHT PACKAGE for MHz BAND
Crystal 16MHz ±50ppm (Tol) 8pF FUND 200Ohm 4-Pin SMD T/R
8pF ¡À40ppm ¡À40ppm 16MHz 200¦¸ 30¦ÌW SMD-2016-4P 2mm*1.6mm*700¦Ìm
Series XRCGB 8pF 16MHz 40PPM -30°C~+85°C SMD/SMT Crystals
CRYSTAL, 16MHZ, 8PF, SMD, 2MM X 1.6MM;