Murata LQW15AN72NG0ZD
General Purpose Inductor, 0.072uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Ciiva
Datasheet3 페이지5년 전
Datasheet4 페이지5년 전
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet2 페이지6년 전
Geoflip
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.61%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
31,323
Authorized Distributors
5
Inductance
72 nH
72 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
135 mA
135 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.1 Ω
2.1 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
설명
Ind Chip Wirewound 72nH 2% 0402 Paper T/R
100MHz 2.5GHz 135mA 20@150MHz 72nH 2.1¦¸ ¡À2% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR ROHS3Compliant Active ONE SURFACE Fixed Inductor 125C 2500MHz 2.1Ohm 0.072μH
INDUCTOR, 72NH, 2.5GHZ, 0.135A, 0402;
FIXED IND 72NH 135MA 2.1 OHM SMD