Murata LQW15AN72NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 72nH 2% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
데이터시트 및 문서
Ciiva
Datasheet3 페이지5년 전
Datasheet4 페이지5년 전
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet2 페이지6년 전
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.37%
Stock
31,323
Authorized Distributors
6
Inductance
72 nH
72 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
135 mA
135 mA
DC Resistance (DCR)
2.1 Ω
2.1 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 2% 100MHz 20Q-Factor 140mA 1.96Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 75nH 2% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 72nH 2% 100MHz 34Q-Factor 270mA 560mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 72nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 320mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
설명
General Purpose Inductor, 0.072uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
100MHz 2.5GHz 135mA 20@150MHz 72nH 2.1¦¸ ¡À2% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 72nH
INDUCTOR, 72NH, 2.5GHZ, 0.135A, 0402;
FIXED IND 72NH 135MA 2.1 OHM SMD