Murata GRM155R70J105MA12D
6.3V 1uF X7R ±20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet4 페이지5년 전
element14 APAC
TME
Ciiva
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.01%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
Stock
20,090
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
관련 부품
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 6.3 V, ± 20%, X7R, 0603 [1608 Metric]