Murata GRJ43DR72E224KWJ1L
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 4532M/1812
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet221 페이지15년 전
Geoflip
TME
Stock
1
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
관련 부품
250V 220nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.22uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 Soft Termination 125C Automotive T/R
KYOCERA AVX1812PC224KAT1A
1812 220 nF 250 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1812 0.22uF 200volts X7R 10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1812
KYOCERA AVX1812PC224KAT1A
설명
CAPACITOR, SOFT TERMINATION, 0.22UF; Product Range:MURATA - GRJ Series; Capacita
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
CAPACITOR, SOFT TERMINATION, 0.22UF; Capacitance:0.22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Voltage Rating:250V; Capacitor Case Style:1812 [4532 Metric]; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Capacitor Terminals:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C