Murata GJM1555C1H1R4CB01D
1.4 pF 0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
TME
Datasheet3 페이지4년 전
3개월간의 트렌드:
-35.70%
Stock
60,204
Capacitance
1.4 pF
1.4 pF
1.4 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-02-22
설명
GJM CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.25pF 1.4pF
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 17.8571% +Tol, 17.8571% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000014uF, Surface Mount, 1005M/0402
CAP, 1.4PF, 50V, MLCC, 0402; Capacitance: 1.4pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GJM Series; Operating Temp