Microchip MIC2790L-04VD6-TR
데이터시트 및 문서
Microchip
Datasheet0 페이지0년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+154%
Case/Package
TSOT
Min Supply Voltage
1.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
공급망
Projected EOL Date2039-08-14
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
관련 부품
Voltage Supervisor, Ultra Low Quiescent Current, Programmable Delay Time/ REEL
Voltage Supervisor/Reset IC, Adjustable, 1 Channel, +1.8,1.67V, CMOS, PDSO6
Processor Supervisor 2.79V 1 Active Low/Open Drain/Push-Pull 6-Pin TSOP T/R
Texas InstrumentsTPS3702CX50DDCT
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) TPS3702 Voltage Detector supervisor 5V 2.9mm 6muA -40C~125C TJ
Texas InstrumentsTPS3702CX10DDCT
Texas InstrumentsTPS3702CX18DDCT
Lead Free Active Low Active DUAL Voltage Detector Supervisor -40C~125C TJ 6muA 2.9mm 5V
설명
MIC2790 Series 0.4 V 1.8 ms Push-Pull High Accuracy Supervisor - TSOT-23-6
SUPERVISOR WITH HIGH-ACCURACY, ULTRA-FAS; Threshold Voltage: 400mV; No. of Supervisors / Monitors: 1Monitors; Supply Voltage Min: 1.5V; Supply Voltage Max: 5.5V; Reset Type: Active-Low, Push-Pull; Digital IC Case: TSOT-23; No.