KYOCERA AVX TAP105K050BRW
TAP Series 1 uF ±10 % 50 V Radial Solid Resin Dipped Tantalum Capacitor
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet5 페이지4년 전
Datasheet16 페이지14년 전
_legacy Avnet
Future Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.97%
Stock
14,255
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 Ω
8 Ω
8 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %