KYOCERA AVX SR205C104KAATR1
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet6 페이지25년 전
Datasheet4 페이지10년 전
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+32.56%
Stock
93,205
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm