KOA Speer RK73B1JTTD620J
Res Thick Film 0603 62 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet2 페이지2년 전
Farnell
Future Electronics
element14 APAC
Garrett
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-6.16%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
62 Ω
62 Ω
62 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0603 62 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 68ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 56ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603JR-0762RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 62Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-0762RL
Res Thick Film 0603 62 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-0768RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
125mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 62Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62 Ohm ±5% 0.125W 0603 (1608 Metric) Automotive Thick Film Chip Resistor
GENERAL PURPOSE RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 62ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 62R, 5%, 0.125W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD620J
0603 (1608Metric) 0603 RK73B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.125W 1/8W 62Ohms ±200ppm/C
Resistor, 62R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:62ohm; Product Range:RK73B Series; Voltage Rating:50V;