Panasonic ERJ3GEYJ620V
Res Thick Film 0603 62 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet0 페이지0년 전
Datasheet6 페이지7년 전
Datasheet5 페이지17년 전
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Farnell
공급망
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0603 62 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 62 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 68ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 56ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 56 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
100mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 62Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Res, 0603, 1/16W 5%; 62Ohm, 7 Inch Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 62ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 62Ohm ±200ppm/C
RESISTOR, THICK FILM, RES 62 OHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 5%,SMT,0603
Thick Film Chip Resistor, 62 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3GEYJ620V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 0603, 62R 5%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:62ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD