Yageo Group R60II33305030K
Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105C Automotive Bulk
IHS
Datasheet26 페이지2년 전
Electro Sonic
JRH Electronics
Farnell
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-18.91%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
8,743
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
PanasonicECQ-E2334RKF
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2334RKF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.32uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2334KB
Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (10.3 X 6.4 X 11.3mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-E2334KB3
Ecqe(B), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2334KB3
설명
Film Capacitor, 0.33 uF, 160 V, 250 V, ± 10%, Metallized PET, Radial Box - 2 Pin
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33Uf, Through Hole Mount
CAP, 0.33UF, 250V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.33µF; Voltage Rating:250V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 10%; Product Range:R60 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:15mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)